2-3-3-2 şeması

  • 2-3-3-2 şeması, esas olarak savunmadan oynayan takımlar tarafından veya kabaca otobüsle kullanılan klasik 5-3-2 şemasının bir varyasyonudur. Bu şemada, bek ve 1 stoperin (defansif orta saha oyuncusu tarafından oynanabilen) biraz öne çekildiği nominal olarak 5 defans oyuncusu vardır.
  • 2-3-3-2 şeması, kendi aralarında iyi oynaması gereken bir çift forvet ile karakterize edilir. Hücumda, kanatlardan her zaman iyi bir orta saha atmaya hazır olan dış orta saha oyuncuları tarafından destekleniyorlar ve merkez hücum orta saha oyuncusu oyun kurucu rolünü oynuyor.
  • 2-3-3-2 taktikleri genellikle açıkça hücum tarzına sahip takımlara karşı savunmada sorunları olan takımlar tarafından seçilir.
  • Kuban, bir zamanlar Lokomotiv ile oynanan maçta Tashuev yönetiminde böyle bir taktik şema kullandı, daha sonra 6-2’lik bir skorla kazandılar.

 

 

Değerlendirme
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Abdullah Jevdet/ author of the article

Jevdet olarak bilinen yazar, Türkiye'nin en başarılı ve popüler futbol kulüplerinden biri olan Galatasaray'a derin bir sevgi besleyen tutkulu bir futbol hayranıdır. Sporla ilgili geniş bilgisi ve ayrıntılara olan keskin bakış açısıyla Jevdet, kulüple ilgili içgörüleri, analizleri ve haberleri paylaşarak Galatasaray taraftar sitesine önemli katkılarda bulunanlardan biri haline geldi.

Makaleyi beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş:
Galatasaray resmi site
Bir yanıt yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: