4-4-1-1 şeması

4-4-1-1 şeması, 20. yüzyılın sonlarında neredeyse tüm takımlar tarafından uygulanan klasik 4-4-2 oluşumunun bir varyasyonudur. Dört defans oyuncusu ve dört hava çizgide oynuyor. Aynı zamanda, dış orta saha oyuncuları bazen kanat oyuncuları (kanat oyuncuları) olarak işlev görürler. Kanattaki saldırıları dağıtan ve ceza sahasına tehlikeli transferlerden sorumlu olanlar onlar.

4-4-1-1 şeması, fiziksel olarak iyi gelişmiş ve gol duygusuna sahip tek forvet ile karakterize edilir. Derinliklerinden hücum eden bir orta saha oyuncusu ona yardım ediyor.

Nominal forvet de bu pozisyonda oynayabilir ve gerideyken hareket edebilir. Merkez forvetin altında bulunan bir oyuncu, hücum cephesinde hareket edebilir, ortağı için anlar yaratabilir veya kendi başına tehlikeli geçişler yapabilir.

Bu şemaya göre, örneğin Bayern Münih ve West Ham oynadı.

 

Değerlendirme
( 2 assessment, average 5 from 5 )
Abdullah Jevdet/ author of the article

Jevdet olarak bilinen yazar, Türkiye'nin en başarılı ve popüler futbol kulüplerinden biri olan Galatasaray'a derin bir sevgi besleyen tutkulu bir futbol hayranıdır. Sporla ilgili geniş bilgisi ve ayrıntılara olan keskin bakış açısıyla Jevdet, kulüple ilgili içgörüleri, analizleri ve haberleri paylaşarak Galatasaray taraftar sitesine önemli katkılarda bulunanlardan biri haline geldi.

Makaleyi beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş:
Galatasaray resmi site
Bir yanıt yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: