Kariyerine futsalla başlayan en iyi 5 ünlü futbolcu

Muhtemelen birçoğu açık alanlarda ve bahçelerde futbol oynadı. Böyle bir oyun elbette açık çimlerde futbol oynamaktan farklıdır, ancak tekniği ve hızlı düşünmeyi geliştirmeye yardımcı olur. Pek çok profesyonel futbolcu büyük futbol kurallarına göre oynamaya başladı, ancak istisnalar da var. Bu yazıda yıldız spor yolculuğuna futsalla başlayan 5 futbolcudan bahsedeceğiz.

Pele

Pelé, Bauru şehrinin fakir bir bölgesinde çok büyüdü São Paulo eyaleti. Babası ona futbol oynamayı öğretti. Küçük yaşta Pelé, topla tam teşekküllü bir antrenman yapmayı göze alamazdı. Top şeklinde gazetelerle sıkıca doldurulmuş bir çorap ya da greyfurt kullandı. Pelé büyüdükten sonra futsal oynamaya başladı.

Çok genç kabul edildi, ancak küçük zemin, 14 yaşında yetişkin oyuncularla eşit şartlarda oynamasına izin verdi. O anda, mini futbol takımıyla arka arkaya birkaç şampiyonluk kazandığı Bauru’da zaten popülerdi. Bu sayede Pelé, futbol dünyasının en çok gol atan oyuncularından biri oldu.

Lionel Messi

Lionel Messi’nin hikayesi birçok kişi tarafından biliniyor. Arjantin’in fakir Rasario semtinde büyüdü. Ve sahada sık sık kardeşleriyle futbol oynardı. Boyu kısa olduğu için profesyonel olarak futbol oynama şansı zayıftı. Bu nedenle Lionel, yeteneklerini sahada uzun süre çalıştı. Bu büyük olasılıkla salon futbolundan çok sokak futboluydu, ancak aynı derecede büyük sporların dikkatini çekmeyi başardı ve şimdi ünlü bir futbolcu.

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo, Sporting’in izcileri tarafından fark edilene kadar büyüdüğü Madeira adasındaki küçük mekanlardan oynamaya başladı. 8 yaşında amatör takımda oynadı Ondarinia babasının çalıştığı. 10 yaşında Nesyanal sistemine girdi ve birkaç yıl daha sahada ve sahada dersleri birleştirdi. Küçük bir oyun alanı, conrol’u topun üzerinde tutmasına yardımcı oldu. Her salon futbolu oynadığında, gelecekte profesyonel futbolda kendisine faydalı olacak deneyim kazanıyordu.

Neymar

Neymar, çocukluğundan beri bir ünlüydü. 13 yaşından itibaren kapalı futbolda gol attı, böylece yetişkinler çıldırdı. Çocuklukta ortaya konan mimni’nin futbol okulunun elbette yetişkin yaşamında meyvelerini verdiğine olan güven. Neymar, 11 yaşında sahalarda futbol oynamaya başladı ve 14 yaşına kadar salon futbolu oynamaya devam etti.

Sonra Neymar’ın artık birleştiremediği ve elbette profesyonel futbol lehine bir seçim yapmak zorunda kaldığı an geldi. Futsal sayesinde teknik, düşünme hızı ve oyun sırasında en zor durumlardan kurtulma yeteneği geliştirdiğini söylüyor.

Peter Schmeichel

Peter Schmeichel, İngiltere’nin dördüncü bölümünden nükleer denizaltıyı kazanmaya kadar uzun bir yol kat etti. İşin garibi, Peter her zaman bir rock yıldızı olmayı hayal ediyordu ve futsal onun için sadece bir hobiydi. İyi oynamasına rağmen ve sık sık arkadaşlarıyla bahçede top sürüyordu. Peter, geleceğinin doğrudan profesyonel futbolla ilgili olacağını bile düşünmemişti. 21 yaşına geldiğinde arkadaşları ve ailesi, ne kadar yetenekli olduğunu hatırladıkları için profesyonel futbolu denemesini tavsiye etti.

Bu sırada ilk sözleşmesini imzaladı ve forvet oldu. Zaten yetişkinlikte Schmeichel kaleci oldu. Bu karar onun için başarılıydı ve Danimarka futbolunun sarmalında hızla yükseldi. Peter denizaltıya gitti ve Avrupa Şampiyonasını kazandı, bu sayede adını futbol tarihine yazdı.

Değerlendirme
( 1 assessment, average 5 from 5 )
Abdullah Jevdet/ author of the article

Jevdet olarak bilinen yazar, Türkiye'nin en başarılı ve popüler futbol kulüplerinden biri olan Galatasaray'a derin bir sevgi besleyen tutkulu bir futbol hayranıdır. Sporla ilgili geniş bilgisi ve ayrıntılara olan keskin bakış açısıyla Jevdet, kulüple ilgili içgörüleri, analizleri ve haberleri paylaşarak Galatasaray taraftar sitesine önemli katkılarda bulunanlardan biri haline geldi.

Makaleyi beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş:
Galatasaray resmi site
Bir yanıt yazın

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: